• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0005.jpg
kat b
kat a
kat a2
kat a1
kat am

Aktualności

Wbrew pozorom posiadacze podstawowej kategorii prawa jazdy mogą kierować wieloma pojazdami, które w wielu przypadkach ważą znacznie więcej niż 3,5 t. W obiegowej opinii kategoria B uprawnia do kierowania tzw. „osobówkami”, tymczasem gama pojazdów dla tej kategorii jest znacznie większa.
Materiały własne InfoCar

Masz nowoczesny samochód, systemy bezpieczeństwa, nowe opony, za kierownicą czujesz się bezpiecznie nawet podczas opadów śniegu. Jazdę kończysz w rowie z rozbitym przodem. Silnik nie działa, a ty marzniesz w oczekiwaniu na lawetę. Tak wygląda historia wielu kierowców zaskoczonych przez zimę.

Słowacka policja opublikowała film, na którym został zarejestrowany wypadek z udziałem luksusowych aut: Ferrari, Porsche i Mercedesa na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcy bezmyślnie bawiący się na słowackich drogach łamiąc przepisy, doprowadzili do tragedii.

To, że masz rację, że nie było w tym twojej winy, że policja uznałaby winę tego drugiego kierowcy nie oznacza, że nie odniesiesz poważnych ran w wypadku lub nie stracisz w nim życia. Czasami wystarcza zastosować zasadę ograniczonego zaufania by przeżyć, bo nie zawsze sytuacja rozwija się tak, jak sobie ją wyobrażamy.

Źródło: Youtube

g   fb

Back to top

Projekt i wykonanie: primel.pl © 2016

stat4u