• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0005.jpg
kat b
kat a
kat a2
kat a1
kat am

Aktualności

 

W teorii każdy kierowca powinien znać na pamięć przepisy ruchu drogowego. Raz na jakiś czas warto jednak odświeżyć wiedzę. Przyjrzyjmy się ważnym zasadom z kodeksu ruchu drogowego.

najwazniejsze przepisy drogowe o czym musi pamietac kazdy kierowca

Wbrew pozorom posiadacze podstawowej kategorii prawa jazdy mogą kierować wieloma pojazdami, które w wielu przypadkach ważą znacznie więcej niż 3,5 t. W obiegowej opinii kategoria B uprawnia do kierowania tzw. „osobówkami”, tymczasem gama pojazdów dla tej kategorii jest znacznie większa.
Materiały własne InfoCar

W 2013 r. kartę motorowerową zastąpiła kategoria AM. Żeby uzyskać prawo jazdy na motorowery, trzeba uczestniczyć w szkoleniu, a także zdać egzamin w WORD.

 

Słowacka policja opublikowała film, na którym został zarejestrowany wypadek z udziałem luksusowych aut: Ferrari, Porsche i Mercedesa na polskich tablicach rejestracyjnych. Kierowcy bezmyślnie bawiący się na słowackich drogach łamiąc przepisy, doprowadzili do tragedii.

Kwestia używania kierunkowskazów powinna być prosta dla każdego kierowcy. Niestety praktyka drogowa pokazuje, że w miejscach oznaczonych tablicą T-6 (pierwszeństwo łamane) panuje istny chaos informacyjny.

 

 

g   fb

Back to top

Projekt i wykonanie: primel.pl © 2016

stat4u