• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0005.jpg
kat b
kat a
kat a2
kat a1
kat am

Aktualności

1 stycznia 2017 r. zaczną obowiązywać przepisy, które wprowadzą do polskiego prawa okres próbny dla młodych kierowców. Zakaz pracy jako kierowca, to jedno z ograniczeń, które będzie dotyczyć najmniej doświadczonych posiadaczy prawa jazdy.

Przez media przetoczyła się dyskusja na temat zielonych strzałek po tym, jak Gazeta Stołeczna poinformowała o tym, że na około 300 skrzyżowaniach w Warszawie dodatkowy sygnalizator zostanie usunięty. Po interwencji wiceprezydenta miasta, decyzję wstrzymano. Dlaczego jednak w ogóle temat był podejmowany?

Kurs nauki jazdy można rozpocząć na 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku. Nie dotyczy to jednak osób, które do egzaminu teoretycznego przygotowują się samodzielnie.

Od 1 stycznia 2017 zaczną obowiązywać przepisy ustawy o kierujących pojazdami, wprowadzające kilka obostrzeń dla kierowców najmłodszych stażem. Wprowadzone zostanie również dodatkowe i obowiązkowe szkolenie.

Pierwszy etap okresu próbnego trwać będzie 8 miesięcy i będzie się kojarzyć głównie z symbolem zielonego liścia klonowego, ale nie tylko. W tym czasie młody kierowca nie będzie mógł m.in. pracować jako kierowca, będą go również dotyczyć niże prędkości dopuszczalne. Przepisy wchodzą w życie 1 stycznia 2017 r.

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

Klonowy liść