• 0001.jpg
  • 0002.jpg
  • 0003.jpg
  • 0004.jpg
  • 0005.jpg
kat b
kat a
kat a2
kat a1
kat am

Aktualności

To, że masz rację, że nie było w tym twojej winy, że policja uznałaby winę tego drugiego kierowcy nie oznacza, że nie odniesiesz poważnych ran w wypadku lub nie stracisz w nim życia. Czasami wystarcza zastosować zasadę ograniczonego zaufania by przeżyć, bo nie zawsze sytuacja rozwija się tak, jak sobie ją wyobrażamy.

Źródło: Youtube

Pojazdy uprzywilejowane w ruchu nie mają pierwszeństwa przejazu. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, choć jest często mylone. Co na ten temat mówią przepisy?

Siadasz na miejscu pasażera, kierowca rusza, obniżasz oparcie, zdejmujesz buty, nogi kładziesz na podszybiu, ciepły nawiew ogrzewa twoje stopy, po kilku minutach śpisz. Budzisz się z połamanymi nogami, a twoje kolana już nigdy nie będą sprawne – to efekt poduszki powietrznej, która połamała ci nogi!

Materiały własne InfoCar

1 kwietnia ma zostać uruchomiona usługa polegająca na możliwości sprawdzenia swojego konta punktów karnych przez Internet. Dotychczas możliwe to było wyłącznie podczas wizyty na komisariacie policji.

Umiejętność utrzymywania się w pasie ruchu jest podstawowym wymogiem, by zostać kierowcą. Niestety wielu posiadaczy prawa jazdy zatraciło tę umiejętność i nie chodzi tu bynajmniej o utratę sprawności prowadzenia pojazdów, ale o brak poszanowania dla przepisów ruchu drogowego.